Αναζήτηση:
 
Αρχική Σελίδα
Χρήσιμοι Σύνδεσμοι
Χάρτης Ιστοτόπου
Επικοινωνία
 
dhm_proup2.png ...
O καιρός σήμερα
Αρχική Σελίδα arrow Ενημέρωση Πολιτών arrow Δελτία Τύπου arrow ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΛΟΓΩΝ 25ης ΙΑΝΟΥΡΑΡΙΟΥ 2015

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΛΟΓΩΝ 25ης ΙΑΝΟΥΡΑΡΙΟΥ 2015 Εκτύπωση
  Ο Δήμαρχος Σιθωνίας

'Εχοντας υπόψη:

  1. Tις διατάξεις:
    1. Των παρ.1 και 2 του άρθρου 39 του Π.Δ. 26/2012 «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών» (ΦΕΚ 57 Α’).
    2. Του Π.Δ. 173/2014 «Διάλυση της Βουλής,προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της νέας Βουλής (ΦΕΚ Α227)»
    3. Του άρθρου 1 του Π.Δ. 381/2002 «Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές» (ΦΕΚ 332/Α)
  2. Την αριθμ. 3 από 10-1-2015  Απόφαση του πρωτοδικείου Χαλκιδικής με την οποία ανακηρύχθηκαν οι αναφερόμενοι σ’άυτήν υποψήφιοι βουλευτές της εκλογικής περιφέρειας Χαλκιδικής για τις εκλογές της 25ης Ιανουαρίου 2015.
  3. Την αριθμ. 4 από 14-1-2015 απόφαση του Α΄Τμήματος του Αρείου Πάγου με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας Χαλκιδικής για τις ανωτέρω εκλογές.
  4. Την αριθμ. 4 από 14-1-2015 απόφαση του Α΄τμήματος του Αρείου Πάγου με την οποία ανακηρύχτηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές Επικρατείας κάθε κόμματος για τις ίδιες εκλογές.
  5. Την αριθμ. 6980/146/08-01-2015 Προκήρυξη του Αντιπεριφερειάρχη Χαλκιδικής τις γενικές Βουλευτικές εκλογές της 25ης Ιανουαρίου 2015

                                                    Γνωστοποιούμε ότι

 

  1. Για τις γενικές Βουλευτικές εκλογές της 25ης Ιανουαρίου 2015 ανακηρύχτηκαν για την εκλογική περιφέρεια Χαλκιδικής.

Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων :

 

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1  . ΒΑΓΙΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

2  . ΒΑΛΙΑΝΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Θεολόγου

3  . ΚΑΡΑΜΑΝΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου

4  . ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Βασιλείου

5  . ΤΣΟΥΦΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θεμιστοκλή

 

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1  . ΓΚΟΝΤΙΝΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

2  . ΙΓΓΛΕΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Θεοδώρου

3  . ΚΑΝΤΑΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Διαμαντή

4  . ΠΑΡΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

5  . ΣΑΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑ.ΣΟ.Κ)

1  . ΑΒΕΡΗ ΑΣΗΜΙΝΑ του Άγγελου

2  . ΔΡΙΒΕΛΕΓΚΑΣ  ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου

3  . ΖΕΠΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μηνά

4  . ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Χαράλαμπου

5  . ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου

 

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1  . ΒΛΑΧΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ του Ιωάννη

2  . ΗΛΚΟΣ ΚΟΣΜΑΣ του Δημητρίου

3  . ΚΑΨΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ του Ιωάννη

4  . ΦΟΥΡΝΑΡΑΚΗΣ ΘΕΟΛΟΓΟΣ του Γεωργίου

5.  ΧΑΣΑΠΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του Δημητρίου

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου

2 . ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Πέτρου

3 . ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημητρίου

4 . ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

5 . ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου

 

Τελεία - Απόστολος Γκλέτσος

1 . ΓΚΡΕΖΙΟΣ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ του Γεωργίου

 

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1 . ΓΡΟΛΛΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Αλέξανδρου

 

ΚΙΝΗΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΩΝ

1 . ΚΟΡΟΞΕΝΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ του Χαράλαμπου

2 . ΜΑΥΡΟΜΙΧΑΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Θεοδώρου

 

ΕΕΚ ΤΡΟΤΣΚΙΣΤΕΣ-ΕΡΓΑΤΙΚΟ ΕΠΑΝΑΣΤΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ

1 . ΜΗΤΡΟΒΓΕΝΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Γιώργου

 

ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ (ΛΑ.Ο.Σ.)

1 . ΙΩΣΗΦΙΔΟΥ ΑΝΝΑ του Ιωάννη

2 . ΜΑΝΩΛΑΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Θωμά

3 . ΜΠΑΧΤΣΕΒΑΝΟΥ ΧΡΥΣΗ του Ιωάννη

      4. ΤΣΙΡΙΚΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Παναγιώτη

 

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1. ΒΛΑΧΟΥ ΜΑΡΙΑ του Νικολάου

2. ΓΑΖΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Φωτανδρέα

3. ΓΑΛΑΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Βασιλείου

 

ΕΝΩΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗΣ (Ε.Δ.Ε.Μ.)

1 . ΚΑΣΣΙΑΡΑ ΣΟΦΙΑ του Ευαγγέλου

 

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1. ΑΥΓΟΥΣΤΙΝΑΚΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου

2. ΒΛΑΧΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου

3. ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου

4. ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου

 

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. - Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας & Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση - ΜΑΡΣ - πολιτική συνεργασία δυνάμεων και αγωνιστών/στριών

1. ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

2. ΜΟΥΣΤΑΚΕΑ ΙΡΙΣ του Στεφάνου

3. ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του Γεωργίου

4. ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΩΡΗ του Μενελάου

5. ΤΣΕΛΕΠΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Βασιλείου

 

ΚΚΕ(μ-λ)-Μ-Λ ΚΚΕ - ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

1 . ΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

 

ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

1. ΚΑΡΑΝΤΑΓΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Βασιλείου

2. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Θεοφίλου

3. ΨΑΡΡΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Θεοδώρου

 

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ

ΕΛΛΗΝΕΣ-ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ

1. ΑΥΓΕΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

2. ΜΙΚΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιορδάνη

3. ΜΠΑΛΤΖΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου

4. ΧΑΛΚΙΑ ΑΝΝΑ του Στυλιανού

 

Β.   Οι κατωτέρω μεμονομένοι υποψήφιοι:

ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ

1 .ΛΑΜΠΡΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ζαφειρίου.

2.ΡΟΥΣΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

 

Γ. Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων της  ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1. ΦΟΡΤΣΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Πέτρου

2. ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννου

3. ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου

4. ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου

5. ΔΕΜΕΣΤΙΧΑΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Παναγιώτη

6    . ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Ευθυμίου

7    . ΧΟΛΕΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

8    . ΓΟΥΣΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σπυρίδωνος

9    . ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Ιωάννη

10  . ΜΑΝΟΥΣΑΚΑ-ΤΣΙΡΙΝΤΑΝΗ ΠΑΓΩΝΑ του Νικολάου

11  . ΠΕΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θεοδώρου

12  . ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Θωμά

 

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1    . ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αγγέλου

2    . ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΟΥΡΑΝΙΑ του Αντωνίου

3    . ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Βασιλείου

4    . ΚΥΡΙΤΣΗ ΑΓΛΑΪΑ του Λαζάρου

5    . ΤΟΣΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στεφάνου

6    . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ζαχαρία

7    . ΤΣΙΡΩΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Γεωργίου

8    . ΦΙΛΙΝΗ ΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου

9    . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αβραάμ

10  . ΓΕΡΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΑΤΙΑ) του Αλεξάνδρου

11  . ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή

12  . ΠΕΛΕΓΡΙΝΗΣ ΘΕΟΔΟΣΙΟΣ του Νικολάου

 

ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ (ΠΑ.ΣΟ.Κ)

1    . ΦΛΩΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Διαμαντή

2    . ΡΗΓΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Θεοφάνη

3    . ΜΠΙΣΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Μιχαήλ

4    . ΚΑΡΑΜΑΝΟΥ ΑΝΝΑ του Αντωνίου

5    . ΟΥΣΟΥΛΤΖΟΓΛΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ του Προδρόμου

6    . ΛΕΜΟΝΙΔΟΥ ΧΡΥΣΟΥΛΑ του Βαρσάμη

7    . ΣΟΛΩΜΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γρηγορίου

8    . ΣΤΑΜΕΛΟΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Δημητρίου

9    . ΤΟΥΦΕΞΗ - ΠΑΝΤΟΥ ΑΝΝΑ του Αθανασίου

10  . ΠΑΣΧΑΛΙΔΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ του Κωνσταντίνου

11  . ΚΑΤΣΙΜΠΑΡΔΗ ΑΔΑΜΑΝΤΙΑ (ΝΑΓΙΑ) του Γεωργίου

12  . ΠΙΕΡΡΑΚΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Στεφάνου

 

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1    . ΠΑΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ηλία

2    . ΣΑΡΑΤΣΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

3    . ΔΟΛΤΣΙΝΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου

4    . ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Βασιλείου

5    . ΚΑΣΙΔΙΑΡΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Κωνσταντίνου

6    . ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1    . ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου

2    . ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

3    . ΧΙΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Νικολάου

4    . ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανέστη

5    . ΟΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Γεωργίου

6    . ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Ελευθερίου

7    . ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

8    . ΠΡΩΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

9    . ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΜΑΡΙΑ - ΕΙΡΗΝΗ (ΜΑΙΡΗΝΗ) συζ. Αναστασίου

10  . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα

11  . ΡΑΖΟΥ ΛΟΥΙΖΑ του Σπυρογιάννη

12 . ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ανδρέα

 

Τελεία - Απόστολος Γκλέτσος

1       . ΓΚΑΝΗΣ ΒΑΪΟΣ του Κωνσταντίνου

2       . ΚΑΡΒΟΥΝΗΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Γεωργίου

3       . ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΥ- ΔΗΜΟΥ ΝΙΚΟΛΕΤΑ (ΝΙΚΗ) του Μιχαήλ

4       . ΚΑΡΛΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αθανασίου

5       . ΠΕΚΑΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Χρήστου

 

ΚΙΝΗΜΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΩΝ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΩΝ

1       . ΚΙΚΙΛΙΑΣ ΗΛΙΑΣ του Παναγιώτη

2       . ΠΕΤΑΛΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Στυλιανού

3       . ΠΑΓΚΑΛΟΥ ΜΑΡΙΑΝΝΑ του Νικολάου

4       . ΛΕΧΟΥΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη

5       . ΜΠΑΛΑΟΥΡΑ ΟΛΓΑ του Ηρακλή

6       . ΑΧΜΕΝΤ ΜΩΧΑΜΕΝΤΙΝ (Α^ΜΕΝΤ ΜΟ^ΑΜΕΝΤΙΝ) ΜΟΑΒΙΑ (ΜΟΑνίΑ) του Μωχαμεντίν (ΜΟ^ΑΜΕΝΤΙΝ)

7       . ΚΑΡΑΝΔΙΝΑΚΗ ΙΩΑΝΝΑ του Εμμανουήλ

8       . ΙΩΑΝΝΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ (ΕΦΗ) του Ιωάννη

9       . ΠΟΛΙΤΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Χρήστου

10   . ΠΑΠΑΝΔΡΕΟΥ ΕΛΕΝΗ (ΕΛΕΝΑ) του Ευαγγέλου

11       . ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΤΑΣΟΣ) του Νικολάου

12       . ΚΟΚΟΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Σεραφείμ

 

ΛΑΪΚΟΣ ΟΡΘΟΔΟΞΟΣ ΣΥΝΑΓΕΡΜΟΣ Γ. ΚΑΡΑΤΖΑΦΕΡΗΣ (ΛΑ.Ο.Σ.)

1       . ΜΥΛΩΝΑΚΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αντωνίου

2       . ΠΑΠΑΜΙΧΑΗΛ ΑΝΔΡΕΑΣ του Κωνσταντίνου

3        . ΠΕΤΡΟΥΛΙΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Θεοδώρου

4        . ΠΑΡΑΔΕΙΣΗ ΣΟΦΙΑ του Παναγιώτη

5        . ΤΣΑΡΟΥ-ΣΩΤΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΙΣΑΒΕΤ του Σπύρου

6        . ΧΑΡΙΤΟΣ ΦΩΤΙΟΣ του Παύλου

7        . ΔΕΣΚΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Σπυρίδωνα

8        . ΚΑΤΣΟΥΔΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ-ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Χαραλάμπους

9        . ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου

10     . ΜΠΑΜΠΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θεοδώρου

11     . ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Μιχαήλ

12     . ΣΑΛΑΒΡΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

 

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1       . ΣΠΙΤΑΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου

2        . ΓΚΑΒΟΓΙΑΝΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αθανασίου

 

ΕΝΩΣΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗΣ ΕΘΝΙΚΗΣ ΜΕΤΑΡΡΥΘΜΙΣΗΣ (Ε.Δ.Ε.Μ.)

1 . ΜΥΤΙΛΗΝΑΙΟΣ ΣΤΕΦΑΝΟΣ του Ανδρέα Ελευθερίου Αντωνίου

 

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1  . ΚΑΡΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου

2.   ΣΚΟΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη

3.   ΓΡΑΒΑΝΗΣ ΑΧΙΛΛΕΙΟΣ του Γεωργίου

4.   ΕΥΦΡΑΙΜΙΔΟΥ-ΠΑΠΑΣΤΑΥΡΟΥ ΑΝΝΑ του Ιωάννη

5.   ΚΑΛΑΒΡΕΖΟΥ ΙΟΛΗ-ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου

6.  ΚΑΧΡΙΜΑΝΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Δημητρίου

7.  ΚΥΡΙΑΚΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Αθανασίου

8.  ΛΑΜΠΡΙΑ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Παναγιώτη

9 . ΜΑΛΛΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Παναγιώτη

10. ΜΑΡΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου

11. ΜΕΝΟΥΔΑΚΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ (ΓΙΟΥΛΗ) του Φωτίου

12. ΜΟΥΓΕΡ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ του Σταματίου

 

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΝΑΤΡΟΠΗ - ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. - Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας & Μετωπική Αριστερή Συμπόρευση - ΜΑΡΣ - πολιτική συνεργασία δυνάμεων και αγωνιστών/στριών

1. ΓΟΥΣΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Στέργιου

2. ΓΡΟΛΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

3. ΔΕΛΑΣΤΙΚ ΓΕΩΡΓΙΟΣ-ΓΑΣΠΑΡ του Χρύσανθου

4. ΘΑΝΑΣΟΥΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Σπυρίδωνος

5. ΚΑΤΣΙΑΒΑΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χρήστου

6. ΡΟΥΣΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Τηλέμαχου

7. ΣΑΚΕΛΛΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Γρηγορίου

8. ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αριστείδη

9. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Γεωργίου

10. ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος

11. ΦΩΤΕΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του Ηλία-Ιωάννη

12. ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΠΟΥΛΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Αθανασίου

 

ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ

1. ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Νικολάου

2. ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΥ ΟΛΓΑ του Νικολάου

3. ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στεφάνου

4. ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΑΡΓΥΡΙΟΣ του Γεωργίου

5. ΑΝΑΓΝΩΣΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ του Χρήστου

6. ΒΙΤΑΛΗ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ (ΛΕΙΑ) του Βασιλείου

7. ΑΡΣΕΝΗ ΕΥΓΕΝΙΑ (ΤΖΕΝΗ) του Γεωργίου

8. ΑΘΑΝΑΣΑΚΗΣ ΑΡΤΕΜΙΟΣ του Μιχαήλ

9. ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

10. ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αλεξάνδρου

11. ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη

12. ΣΑΜΠΑΤΑΚΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Θεοδώρου

 

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ, ΑΓΡΟΤΙΚΟ ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ, ΛΕΥΚΟ, ΠΥΡΙΚΑΥΣΤΟΣ ΕΛΛΑΔΑ, ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΟΣ, ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ

ΕΛΛΗΝΕΣ-ΠΑΝΟΣ ΚΑΜΜΕΝΟΣ

1. ΚΟΥΪΚ ΤΕΡΕΝΣ-ΣΠΕΝΣΕΡ-ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Φίλιππα

2. ΒΑΜΒΟΥΚΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αριστείδη

3. ΝΤΑΛΙΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη

4. ΔΡΟΣΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Βασιλείου

5. ΜΑΚΡΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Χρήστου

6. ΚΑΡΒΕΛΑΣ ΠΑΥΛΟΣ-ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Ιωάννου

7. ΣΤΕΡΓΙΟΥ ΣΑΒΒΑΣ του Κυριάκου

8. ΛΙΝΤΟΒΟΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Νικολάου

9. ΡΕΤΣΙΝΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Νικολάου

10. ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Χρήστου

11. ΚΑΚΑΡΕΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Σπύρου

12. ΣΓΟΥΡΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Σγουρή

 

 

 

 

Για τους Δήμους που αποτελούν ενιαία  εκλογική περιφέρεια και έχουν δημοτικές και τοπικές κοινότητες:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Η ψηφοφορία θα διενεργηθεί την 25η Ιανουαρίου ημέρα Κυριακή και θα αρχίσει την 07:00 ώρα και θα λήξει την 19:00 ώρα στα κατωτέρω εκλογικά τμήματα που έχουν οριστεί με την υπ' αριθ.: 9069/161/9-1-2015 Προκήρυξη του Αντιπεριφερειάρχη Χαλκιδικής 

 

Εκλογικό Τμήμα

ΝΟΜΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

ΔΗΜΟΣ

ΕΝΟΤΗΤΑ

ΕΔΡΑ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

173

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΙΚΗΤΗΣ

Από : ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Εως : ΔΡΟΣΙΑ ΦΩΤΕΙΝΗ

174

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΙΚΗΤΗΣ

Από : ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
Εως : ΚΑΨΑΛΗ ΔΗΜΗΤΡΑ

175

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΙΚΗΤΗΣ

Από : ΚΕΛΑΣΙΔΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ
Εως : ΜΥΛΩΝΑΚΗ ΔΙΟΝΥΣΙΑ

 

176

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΙΚΗΤΗΣ

Από : ΝΑΒΡΟΖΙΔΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
Εως : ΣΑΧΜΠΑΖΙΔΟΥ ΝΑΤΕΛΑ

177

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΝΙΚΗΤΗΣ

Από : ΣΒΟΥΚΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ
Εως : ΨΗΛΟΓΙΩΡΓΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

178

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Από : ΑΓΓΕΛΑΡΑ ΑΝΝΑ
Εως : ΔΡΟΣΟΥΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ

ΟΛΟΙ οι ΕΙΔΙΚΟΙ εκλογείς που είναι εγγεγραμμένoι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του άρθρου 27 του Π.Δ.26/2012 του Αστυνομικού Τμήματος Αγ. Νικολάου

179

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Από : ΕΛ ΜΠΑΓΙΑΤΙ ΣΑΡΡΑ
Εως : ΛΥΠΙΡΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

180

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Από : ΜΑΝΑΡΑ ΗΛΙΑΝΑ
Εως : ΣΑΠΚΑΡΗ ΖΩΗ

181

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΑΓ. ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Από : ΜΑΝΑΡΑ ΗΛΙΑΝΑ
Εως : ΣΑΠΚΑΡΗ ΖΩΗ

182

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ

Από : ΑΓΟΡΑΣΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
Εως : ΚΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

183

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ

Από : ΚΡΗΚΗ ΑΝΝΑ
Εως : ΨΑΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΘΟΥΛΑ

184

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ

ΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Ν.ΜΑΡΜΑΡΑ

Από : ΑΒΡΑΜΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ
Εως : ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΥ ΜΑΡΙΑ

ΟΛΟΙ οι ΕΙΔΙΚΟΙ εκλογείς που είναι εγγεγραμμένoι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του άρθρου 27 του Π.Δ.26/2012 του Δ΄Λιμενικού τμήματος Ν.Μαρμαρά

185

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ

ΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Ν.ΜΑΡΜΑΡΑ

Από : ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Εως : ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

186

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ

ΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Ν.ΜΑΡΜΑΡΑ

Από : ΜΑΤΑΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
Εως : ΠΡΑΣΤΕΛΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

187

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ

ΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ Ν.ΜΑΡΜΑΡΑ

Από : ΠΡΑΤΣΑ ΑΝΝΟΥΛΑ
Εως : ΩΡΑΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΣΑΝΩ

188

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑ

1ο ΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΥΚΙΑΣ

Από : ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
Εως : ΔΡΥΣΤΑΡΗ ΕΛΕΝΗ

189

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑ

1ο ΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΥΚΙΑΣ

Από : ΕΓΓΛΕΖΑΚΗ ΜΑΡΙΑ
Εως : ΚΟΥΡΟΥΤΖΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

190

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑ

1ο ΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΥΚΙΑΣ

Από : ΚΟΥΤΙΑΝ ΙΩΑΝΝΗΣ
Εως : ΜΥΛΩΝΑΣ ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

191

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑ

1ο ΝΕΟ ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΥΚΙΑΣ

Από : ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ
Εως : ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

192

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑ

1ο ΝΗΠΙΑΓΩΓΕΙΟ ΣΥΚΙΑΣ

Από : ΣΚΙΝΔΕΡΗ ΑΓΑΘΗ
Εως : ΨΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

193

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΑΡΤΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΡΤΗΣ

Από : ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
Εως : ΜΩΡΑΙΤΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

194

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΑΡΤΗ

ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΣΑΡΤΗΣ

Από : ΝΑΒΡΑΤΖΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ
Εως : ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΗΣ ΙΣΑΑΚ

 

 

 

Οι βουλευτικές έδρες της Εκλογικής Περιφέρειας Νομού Χαλκιδικής ανέρχονται σε τρείς (3).

 

      Το πρόγραμμα αυτό να τοιχοκολληθεί έξω από κάθε Κατάστημα ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη του δήμου ή της κοινότητας και των συνοικισμών αυτών.

 

 

                                                                       

Ο Δήμαρχος Σιθωνίας                                                                                

 

  Τζίτζιος Τρ. Ιωάννης   

diavgeia_s.jpg
stratigikos_009.jpg
------------ compost22.jpg
ΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΑΙΤΗΣΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣΚΑΔΟΥ ΚΟΜΠΟΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ

logo_metanastes.png


 

 


 

 

dasos_2015_2.jpg

 

 

lyssa_banner.jpg