Αναζήτηση:
 
Αρχική Σελίδα
Χρήσιμοι Σύνδεσμοι
Χάρτης Ιστοτόπου
Επικοινωνία
 
dhm_proup2.png ...
O καιρός σήμερα
Αρχική Σελίδα arrow Ενημέρωση Πολιτών arrow Δελτία Τύπου arrow Πρόγραμμα Βουλευτικών Εκλογών 20ης Σεπτεμβρίου 2015

Πρόγραμμα Βουλευτικών Εκλογών 20ης Σεπτεμβρίου 2015 Εκτύπωση
  ekloges15.pngΠρόγραμμα Βουλευτικών Εκλογών 20ης Σεπτεμβρίου 2015

Ο Δήμαρχος Σιθωνίας  έχοντας υπόψη:

1.    Tις διατάξεις:
α.    Των παρ.1 και 2 του άρθρου 39 του Π.Δ. 26/2012 «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών» (ΦΕΚ 57 Α’).
β.    Του Π.Δ. 66/2015 «Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της νέας Βουλής (ΦΕΚ Α’ 107)»
γ.    Του άρθρου 1 του Π.Δ. 4/2013 «Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές» (ΦΕΚ Α΄10)

2.    Την αριθμ. 14 από 07-9-2015  Απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Χαλκιδικής με την οποία ανακηρύχθηκαν οι αναφερόμενοι σ’άυτήν υποψήφιοι βουλευτές της εκλογικής περιφέρειας Χαλκιδικής για τις εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου 2015.
3.    Την αριθμ. 193 από 11-9-2015 απόφαση του Α1΄ Τμήματος του Αρείου Πάγου με την οποία ανακηρύχτηκαν οι αναφερόμενοι σ’ αυτήν συνδυασμοί υποψηφίων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας Χαλκιδικής για τις ανωτέρω εκλογές.
4.    Την αριθμ. 193 από 11-9-2015  απόφαση του Α1΄ Τμήματος του Αρείου Πάγου με την οποία ανακηρύχτηκαν οι υποψήφιοι βουλευτές Επικρατείας κάθε κόμματος για τις ίδιες εκλογές.
5.    Την αριθμ. 398530/3694/14.09.2015 Προκήρυξη του Αντιπεριφερειάρχη Χαλκιδικής τις γενικές Βουλευτικές εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου 2015


Γνωστοποιούμε ότι

1.    Για τις γενικές Βουλευτικές εκλογές της 20ης Σεπτεμβρίου 2015 ανακηρύχτηκαν για την εκλογική περιφέρεια Χαλκιδικής.
Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων :



ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ


ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1 . ΙΓΓΛΕΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Θεοδώρου
2 . ΣΑΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη
3    . ΜΑΚΡΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Κασσάνδρου
4    . ΤΣΟΥΛΚΑΝΙΔΟΥ ΝΕΡΑΝΤΖΙΑ (ΤΖΟΥΛΙΑ) του Παύλου
5    . ΒΑΣΙΛΑΚΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ-ΡΟΖΑ του Χριστόδουλου

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

1 . ΒΑΓΙΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου
2 . ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Βασιλείου
3 . ΒΑΛΙΑΝΟΣ ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ του Θεολόγου
4 . ΤΣΟΥΦΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θεμιστοκλή
5 . ΣΟΦΙΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Ευάγγελου

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1    . ΒΛΑΧΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ του Ιωάννη
2    . ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ του Βασιλείου
3    . ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΩΡΑΙΟΖΗΛΗ του Νικολάου



ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ


ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ

1    . ΣΙΑΠΕΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου
2    . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου
3    . ΚΑΡΑΝΤΑΓΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Αργυρίου
4    . ΚΑΡΑΘΑΝΑΣΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου
2 . ΖΑΦΕΙΡΙΑΔΟΥ ΜΑΡΙΑ του Δημητρίου
3    . ΜΑΥΡΟΜΑΤΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ του Πέτρου
4    . ΤΣΑΚΙΡΟΓΛΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
5    . ΜΩΫΣΙΑΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημητρίου

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1 . ΚΑΜΠΑΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Χριστόδουλου
2 . ΧΑΛΚΙΑ ΑΝΝΑ του Στυλιανού
3 . ΨΕΜΜΑΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Δημητρίου
4 . ΣΑΜΑΡΑ ΔΗΜΗΤΡΑ του Λαζάρου
5 . ΓΕΡΟΥΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αργυρίου

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1 . ΓΡΟΛΛΙΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Αλεξάνδρου

ΟΑΚΚΕ-Οργάνωση για την Ανασυγκρότηση του ΚΚΕ

1 . ΖΑΦΕΙΡΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ του Γεωργίου



ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ


ΚΟΙΝΩΝΙΑ

1 . ΑΛΕΞΟΠΟΥΛΟΣ ΑΜΒΡΟΣΙΟΣ του Γρηγορίου

ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.)

1 . ΛΙΜΕΝΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ-ΙΟΡΔΑΝΗΣ του Βασιλείου

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1. ΚΑΝΤΑΡΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Διαμαντή
2. ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θεοφίλου
3.  ΛΗΣΤΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Ιωάννη
4    . ΠΑΣΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αντωνίου
5    . ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΣΤΕΛΛΑ του Χριστόδουλου

δημιουργία, ξανά! Θάνος Τζήμερος

1 . ΚΛΗΜΑΤΣΙΔΑ ΣΩΣΑΝΝΑ του Αστερίου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1    . ΣΗΜΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ του Ηλία
2    . ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ του Αντωνίου
3    . ΑΓΑΠΙΔΗΣ ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ του Αναστασίου
4    . ΚΑΡΑΝΤΩΝΗ ΣΤΕΛΛΑ του Νικολάου

ΚΚΕ(μ-λ) - Μ-Λ ΚΚΕ - ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ

1 . ΓΕΩΡΓΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου
2 . ΞΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου



ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ


ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΙ, κοινωνία αξιών, Κόμμα Πειρατών Ελλάδας

1 . ΚΑΡΑΝΤΖΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ιωάννη

ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ -
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - εκλογική συνεργασία με Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα - Ε.Ε.Κ. & ανένταχτους/ες αγωνιστές/στριες της αριστεράς

1 . ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του Γεωργίου
2 . ΣΑΒΒΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΩΡΗ του Μενελάου
3 . ΤΣΕΛΕΠΙΔΗΣ ΣΑΒΒΑΣ του Βασιλείου

ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΕΝΩΣΗ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΙΣ «ΕΛ.ΛΑ.Σ»

1 . ΑΒΕΡΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Εμμανουήλ

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

1 . ΔΡΙΒΕΛΕΓΚΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Κωνσταντίνου
2 . ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου
3 . ΚΟΜΠΟΓΙΑΝΝΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Χαράλαμπου
4 . ΑΒΕΡΗ ΑΣΗΜΙΝΑ του Άγγελου
5 . ΖΕΠΠΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Μηνά

ΜΕΜΟΝΩΜΕΝΟΙ
1 . ΤΣΙΚΟΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Λουκά



ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ


ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ
1    . ΔΡΑΓΑΣΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ανδρέα
2. ΦΩΤΙΟΥ ΘΕΑΝΩ του Βασιλείου
3. ΚΟΤΖΙΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Άγγελου
4 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Ζαχαρία
5. ΓΑΒΡΟΓΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου
6 . ΦΙΛΙΝΗ ΑΝΝΑ του Κωνσταντίνου
7 . ΚΑΤΩΠΟΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Γρηγορίου
8 . ΜΕΣΚΟΣ ΜΑΡΚΟΣ του Κωνσταντίνου
9 . ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή
10 . ΤΡΙΓΑΖΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αγησιλάου
11 . ΚΟΝΙΟΡΔΟΥ ΛΥΔΙΑ του Εμμανουήλ
12 . ΤΣΟΥΚΑΛΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αγγέλου

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
1    . ΦΟΡΤΣΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Πέτρου
2    . ΣΤΑΜΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Ιωάννου
3    . ΚΕΡΑΜΕΩΣ ΝΙΚΗ του Κωνσταντίνου
4    . ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Αθανασίου
5    . ΧΗΝΟΦΩΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Διονυσίου
6    . ΚΑΡΙΠΟΓΛΟΥ ΑΝΤΥΠΑΣ του Συμεών
7. ΧΟΛΕΒΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Ιωάννη
8. ΓΟΥΣΙΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σπυρίδωνος
9. ΦΑΡΜΑΚΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Ευθυμίου
10. ΜΑΝΟΥΣΑΚΑ - ΤΣΙΡΙΝΤΑΝΗ ΠΑΓΩΝΑ του Νικολάου
11. ΠΕΠΠΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Θεοδώρου
12. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΣΑΚΗΣ) του Θωμά

 

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ
1    . ΠΑΠΠΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ηλία
2    . ΣΑΡΑΤΣΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
3 . ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΑ του Βασιλείου
4 . ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Κωνσταντίνου
5 . ΤΣΑΓΓΑΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σπυρίδωνος
6    . ΣΧΟΙΝΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Σωτηρίου
7    . ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού

ΤΟ ΠΟΤΑΜΙ
1    . ΔΙΑΜΑΝΤΟΥΡΟΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ - ΝΙΚΗΦΟΡΟΣ του Ιωάννη
2    . ΚΑΡΚΑΤΣΟΥΛΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου
3    . ΣΚΟΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Ιωάννη
4    . ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου
5    . ΜΑΤΣΑΓΓΑΝΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Δημητρίου
6     . ΜΑΡΚΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Κωνσταντίνου
7    . ΚΑΛΑΒΡΕΖΟΥ ΙΟΛΗ - ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου
8 . ΜΥΡΙΒΗΛΗ ΕΛΕΝΗ του Χαραλάμπους
9 . ΒΛΑΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου
10 . ΜΠΑΛΗ ΙΩΑΝΝΑ (ΓΙΑΝΝΑ) του Θωμά
11 . ΧΡΟΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Παναγιώτη
12 . ΑΛΙΒΙΖΑΤΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ - ΜΙΧΑΗΛ του Κωνσταντίνου

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου 2 . ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου 3 . ΧΙΩΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Νικολάου
4    . ΡΙΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΡΗ) του Ιωάννη
5    . ΟΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Γεωργίου
6    . ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Ελευθερίου 7 . ΠΕΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου
8    . ΠΡΩΤΟΥΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη
9    . ΣΤΕΦΑΝΙΔΗ ΜΑΡΙΑ - ΕΙΡΗΝΗ (ΜΑΙΡΗΝΗ) συζ. Αναστασίου
10    . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα
11    . ΓΚΙΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Ανέστη
12    . ΣΟΦΙΑΝΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ανδρέα

ΑΝΕΞΑΡΤΗΤΟΙ ΕΛΛΗΝΕΣ ΕΘΝΙΚΗ ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ

1 . ΤΡΕΜΟΝΤΙ ΧΡΙΣΤΙΝΑ ΜΑΡΙ του Τζων Ογκάστ 2 . ΚΛΕΙΔΕΡΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Διονυσίου
3    . ΣΟΦΙΑΝΙΔΗΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ (ΧΡΗΣΤΟΣ) του Κωνσταντίνου
4    . ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη
5    . ΑΡΒΑΝΙΤΗ - ΠΡΕΒΕΖΑΝΟΥ ΕΥΓΕΝΙΑ του Ανδρέα
6    . ΜΕΤΑΞΑΚΗΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ του Βασιλείου 7 . ΒΑΡΔΑΣ ΜΙΧΑΗΛ του Σωτηρίου
8 . ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΖΗΣΗΣ του Κωνσταντίνου 9 . ΣΤΕΦΑΝΟΥΔΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου 10 . ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου
11 . ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΓΑΒΡΙΗΛ του Νικολάου



ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ


ΚΟΙΝΩΝΙΑ

1 . ΠΟΛΥΧΡΟΝΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ.)

1    . ΣΤΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη
2    . ΒΟΥΡΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικηφόρου - Φωκά 3 . ΡΑΠΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αλεξάνδρου
4    . ΓΕΩΡΓΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πολυκράτη
5    . ΚΑΛΛΙΑΝΟΣ ΣΤΑΜΑΤΙΟΣ του Ευαγγέλου
6    . ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ του Γεωργίου
7    . ΓΚΙΚΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Γεωργίου 8 . ΜΑΥΡΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Ιακώβου
9    . ΜΑΡΓΩΜΕΝΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αθανασίου
10    . ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΜΑΝΟΥΣΟΣ (ΜΑΝΟΣ) του Λουλούδη

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1    . ΓΛΕΖΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Νικολάου
2    . ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΕΥΣΤΑΘΙΟΣ (ΣΤΑΘΗΣ) του Διονυσίου
3    . ΚΥΡΙΤΣΗ ΑΓΛΑΪΑ του Λαζάρου
4    . ΠΟΡΤΑΛΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Σταύρου
5    . ΜΩΡΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Μάρκου
6    . ΜΑΟΥΝΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Γεωργίου
7    . ΜΑΝΤΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Κωνσταντίνου 8 . ΣΠΑΝΟΥΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου
9    . ΒΕΛΙΣΣΑΡΙΟΥ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΙΣΣΥ) του Πέτρου
10    . ΤΣΟΜΠΑΝΟΓΛΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Γεωργίου
11    . ΜΑΚΑΡΩΝΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ του Ελευθερίου
12    . ΝΕΓΡΕΠΟΝΤΗ-ΔΕΛΙΒΑΝΗ ΜΑΡΙΑ του Αμβροσίου



ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ


δημιουργία, ξανά! Θάνος Τζήμερος

1    . ΠΑΠΑΚΥΡΙΤΣΗΣ ΜΑΤΘΑΙΟΣ του Γεωργίου
2    . ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βενιζέλου-Ελευθερίου 3 . ΤΣΙΜΠΕΡΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Βαλσάμη
4    . ΣΩΤΗΡΙΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Τηλέμαχου
5    . ΚΟΥΤΣΑΝΤΩΝΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Δημητρίου

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1    . ΝΙΚΟΛΑΚΟΠΟΥΛΟΥ – ΣΤΕΦΑΝΟΥ ΗΡΩ – ΓΕΩΡΓΙΑ του Γεωργίου
2    . ΛΕΒΕΝΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αποστόλου
3    . ΜΠΑΤΣΑΡΙΣΑΚΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Εμμανουήλ
4    . ΝΑΣΙΚΑ ΖΩΗ του Ιωάννη
5    . ΠΑΤΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ του Ευαγγέλου
6    . ΝΙΑΤΣΙΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου
7    . ΚΩΝΣΤΑΝΤΑΚΕΛΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ του Ιωάννη
8    . ΑΓΓΕΛΙΝΑ ΜΑΡΙΕΛΕΝΑ του Νικολάου
9    . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΟΡΑΛΙΑ του Χρήστου
10    . ΔΡΑΓΑΣΗΣ ΗΛΙΑΣ του Ιακώβου
11    . ΡΟΥΠΑΚΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Διονυσίου 12 . ΠΑΠΑΠΑΝΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του Νικολάου

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΟΙ, κοινωνία αξιών, Κόμμα Πειρατών Ελλάδας

1 . ΠΟΛΥΖΩΪΔΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Μενάνδρου 2 . ΜΑΡΑΓΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ευαγγέλου
3 . ΚΟΣΚΙΝΑ ΠΟΛΥΞΕΝΗ του Κωνσταντίνου



ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ


ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την ΑΝΑΤΡΟΠΗ -
ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α., Μέτωπο της Αντικαπιταλιστικής, Επαναστατικής, Κομμουνιστικής Αριστεράς και της Ριζοσπαστικής Οικολογίας - εκλογική συνεργασία με Εργατικό Επαναστατικό Κόμμα - Ε.Ε.Κ. & ανένταχτους/ες αγωνιστές/στριες της αριστεράς

1    . ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου
2    . ΓΟΥΝΑΡΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ του Αναστασίου 3 . ΓΡΟΛΛΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου
4 . ΔΕΣΥΛΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου 5 . ΜΠΙΣΤΗΣ ΧΡΙΣΤΟΣ του Σπύρου
6 . ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου 7 . ΣΤΑΜΑΤΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Αριστείδη
8    . ΤΑΚΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΟΥΛΑ) του Ευαγγέλου
9    . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΗ του Παναγιώτη
10    . ΦΕΛΕΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Ευαγγέλου 11 . ΦΩΤΕΛΛΗ ΕΙΡΗΝΗ του Ηλία-Ιωάννη
12 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου

ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

1    . ΘΕΟΧΑΡΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στεφάνου
2    . ΚΟΝΤΙΑΔΗΣ ΞΕΝΟΦΩΝ του Ιωάννη
3    . ΜΩΡΑΪΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Χρήστου
4    . ΠΑΠΟΥΤΣΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Ξενοφώντος 5 . ΚΑΤΡΙΝΗΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη
6    . ΜΗΤΡΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ (ΛΙΛΙΑΝ) του Δημητρίου
7    . ΚΕΔΙΚΟΓΛΟΥ ΣΥΜΕΩΝ του Αγγέλου
8    . ΚΑΡΑΚΩΣΤΑΚΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ του Νικολάου 9 . ΓΑΡΥΦΑΛΛΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ιωάννη
10    . ΒΑΡΔΑΚΑΣΤΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Δημητρίου



ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ


ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΣΥΜΠΑΡΑΤΑΞΗ (ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΣΟΣΙΑΛΙΣΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ - ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΑ)

11    . ΤΣΟΥΚΑΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Σπυρίδωνος
12    . ΛΑΛΙΩΤΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου



Για τους Δήμους που αποτελούν ενιαία  εκλογική περιφέρεια και έχουν δημοτικές και τοπικές κοινότητες:




Η ψηφοφορία θα διενεργηθεί την 20η Σεπτεμβρίου ημέρα Κυριακή και θα αρχίσει την 07:00 ώρα και θα λήξει την 19:00 ώρα στα κατωτέρω εκλογικά τμήματα που έχουν οριστεί με την υπ' αριθ.: 398522/3693/14.09.2015 Προκήρυξη του Αντιπεριφερειάρχη Χαλκιδικής 

 

Εκλογικό Τμήμα

ΝΟΜΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

ΔΗΜΟΣ

ΕΝΟΤΗΤΑ

ΕΔΡΑ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

173

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ - ΓΕΩΡΓΙΟΣ
Εως : ΔΡΟΣΙΑ - ΦΩΤΕΙΝΗ

174

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΗΣ - ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ
Εως : ΚΑΨΑΛΗ - ΔΗΜΗΤΡΑ

175

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΚΕΛΑΣΙΔΗΣ - ΑΛΚΙΒΙΑΔΗΣ
Εως : ΜΥΛΩΝΑΚΗ - ΔΙΟΝΥΣΙΑ

176

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΝΑΒΡΟΖΙΔΗΣ - ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ
Εως : ΣΑΧΜΠΑΖΟΒΑ - ΒΙΟΛΕΤΤΑ

177

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΣΒΟΥΚΗ - ΕΛΙΣΑΒΕΤ
Εως : ΨΗΛΟΓΙΩΡΓΗ - ΜΑΡΙΑΝΝΑ

178

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΑΓΓΕΛΑΡΑ - ΑΝΝΑ
Εως : ΔΡΟΣΟΥΔΗΣ – ΠΑΥΛΟΣ

Όλοι οι Ειδικοί εκλογείς που είναι εγγεγραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του άρθρου 27 του Π.Δ 26/2012 του Αστυνομικού Τμήματος Αγ. Νικολάου

 

179

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΕΛ ΜΠΑΓΙΑΤΙ - ΣΑΡΡΑ
Εως : ΛΥΠΙΡΙΔΗΣ - ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

180

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΜΑΝΑΡΑ - ΗΛΙΑΝΑ
Εως : ΣΑΠΚΑΡΗ - ΖΩΗ

181

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΣΑΡΑΦΙΑΝΟΣ - ΑΓΓΕΛΟΣ
Εως : ΨΙΟΥΡΗ - ΕΛΕΝΗ

182

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΑΓΟΡΑΣΤΟΣ - ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ
Εως : ΚΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ

183

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΚΡΗΚΗ - ΑΝΝΑ
Εως : ΨΑΡΟΓΙΑΝΝΗ - ΑΝΘΟΥΛΑ

184

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΑΒΡΑΜΙΩΤΗΣ - ΑΝΤΩΝΙΟΣ
Εως : ΚΑΡΑΓΙΩΡΓΟΥ – ΜΑΡΙΑ

Όλοι οι Ειδικοί εκλογείς που είναι εγγεγραμμένοι στους ειδικούς εκλογικούς καταλόγους του άρθρου 27 του Π.Δ 26/2012 του  Δ΄ Λιμενικού  Τμήματος Ν. Μαρμαρά και Πυροσβεστικού Κλιμακίου Νέου Μαρμαρά

 

 

185

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΚΑΡΑΔΗΜΗΤΡΑΣ - ΝΙΚΟΛΑΟΣ
Εως : ΜΑΣΤΡΟΓΙΑΝΝΗΣ - ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ

186

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΜΑΤΑΤΗΣ - ΙΩΑΝΝΗΣ
Εως : ΠΡΑΣΤΕΛΑΣ - ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ

187

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΣ ΜΑΡΜΑΡΑΣ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΠΡΑΤΣΑ - ΑΝΝΟΥΛΑ
Εως : ΩΡΑΙΟΠΟΥΛΟΥ - ΑΣΣΑΝΩ

188

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΑΓΓΕΛΙΔΗ - ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ
Εως : ΔΡΥΣΤΑΡΗ - ΕΛΕΝΗ

189

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΕΓΓΛΕΖΑΚΗ - ΜΑΡΙΑ
Εως : ΚΟΥΡΟΥΤΖΗΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ

190

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΚΟΥΤΙΑΝ - ΙΩΑΝΝΗΣ
Εως : ΜΥΛΩΝΑΣ - ΔΙΑΜΑΝΤΗΣ

191

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΕΛΕΝΗ
Εως : ΣΚΕΝΔΕΡΗΣ - ΣΤΥΛΙΑΝΟΣ

192

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΣΚΙΝΔΕΡΗ - ΑΓΑΘΗ
Εως : ΨΩΜΑΣ - ΓΕΩΡΓΙΟΣ

193

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΑΡΤΗ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ - ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ
Εως : ΜΩΡΑΙΤΗΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ

194

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΑΡΤΗ

Βασικοί Εκλογείς
Από : ΝΑΒΡΑΤΖΟΓΛΟΥ - ΔΗΜΗΤΡΑ
Εως : ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΗΣ - ΙΣΑΑΚ

 

Οι βουλευτικές έδρες της Εκλογικής Περιφέρειας Νομού Χαλκιδικής ανέρχονται σε τρείς (3). Το πρόγραμμα αυτό να τοιχοκολληθεί έξω από κάθε Κατάστημα ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη του δήμου ή της κοινότητας και των συνοικισμών αυτών.

 

Ο Δήμαρχος Σιθωνίας

Τζίτζιος Τρ. Ιωάννης


diavgeia_s.jpg
stratigikos_009.jpg
------------ compost22.jpg
ΚΑΝΕ ΤΩΡΑ ΑΙΤΗΣΗ ΧΟΡΗΓΗΣΗΣΚΑΔΟΥ ΚΟΜΠΟΣΤΟΠΟΙΗΣΗΣ

logo_metanastes.png


 

 


 

 

dasos_2015_2.jpg

 

 

lyssa_banner.jpg