Αναζήτηση:
 
Αρχική Σελίδα
Χρήσιμοι Σύνδεσμοι
Χάρτης Ιστοτόπου
Επικοινωνία
 
dhm_proup2.png ...
O καιρός σήμερα
Αρχική Σελίδα arrow Ενημέρωση Πολιτών arrow Δελτία Τύπου arrow Πρόγραμμα Εκλογών 7ης Ιουλίου

Πρόγραμμα Εκλογών 7ης Ιουλίου Εκτύπωση
 
ekloges1.jpg
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΛΟΓΗΣ

Ο Δήμαρχος Σιθωνίας
Έχοντας υπόψη:

Τις διατάξεις : 

1.Των παρ.1 και του άρθρου 39  του Π.Δ. 26/2012 «Κωδικοποίηση σ’ ενιαίο κείμενο των διατάξεων της νομοθεσίας για την εκλογή βουλευτών» (ΦΕΚ 57 Α’).

2. Το υπ’ αριθ. 56/2019 Προεδρικό Διάταγμα «Διάλυση της Βουλής, προκήρυξη εκλογής Βουλευτών και σύγκληση της νέας Βουλής», που δημοσιεύθηκε στο αριθ. 97 της 11ης Ιουνίου 2019 φύλλο της Εφημερίδας της Κυβερνήσεως (Α΄ 97).

3.Του Π.Δ. 117/2018 «Καθορισμός των βουλευτικών εδρών κάθε εκλογικής περιφέρειας για τις γενικές βουλευτικές εκλογές» (ΦΕΚ Α΄225).

4.Την αριθ. 404429(1805) /26-6-2019 προκήρυξη γνωστοποίησης του Αντιπεριφερειάρχη Χαλκιδικής των υποψήφιων βουλευτών της εκλογικής περιφέρειας Χαλκιδικής και την αριθμ. 392634(1688)/20-06-2019 προκήρυξη γνωστοποίησης του Αντιπεριφερειάρχη Χαλκιδικής, «Καθορισμός των εκλογικών τμημάτων και καταστημάτων ψηφοφορίας στο Νομό Χαλκιδικής,  για τις εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019».

 

ΓΝΩΣΤΟΠΟΙΟΥΜΕ ΟΤΙ

 

  1. Για τις γενικές Βουλευτικές εκλογές της 7ης Ιουλίου 2019 ανακηρύχτηκαν για την εκλογική περιφέρεια Χαλκιδικής.

Α. Οι κατωτέρω συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμών κομμάτων :

 

 

 

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΜΟΥ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

 

 ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1 . ΙΓΓΛΕΖΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Θεοδώρου

2 . ΜΑΛΑΜΑ ΚΥΡΙΑΚΗ του Ιωάννη

3 . ΠΑΝΟΣ ΙΩΑΚΕΙΜ του Χρήστου

4 . ΣΑΚΚΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Ιωάννη

5 . ΤΟΣΚΑΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Ηλία

 

 

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

1 . ΒΑΓΙΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Κωνσταντίνου

2 . ΚΑΡΑΝΑΣΙΟΣ ΕΥΘΥΜΙΟΣ του Βασιλείου

3 . ΣΟΦΙΟΥ ΜΑΓΔΑΛΗΝΗ του Ευαγγέλου

4 . ΤΑΣΙΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ του Γεωργίου

5 . ΧΑΤΖΗΣΤΑΜΑΤΙΟΥ-ΛΕΜΟΝΙΑΔΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΡΙΤΣΑ) του Ηλία

 

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1 . ΒΑΪΝΔΕΡΛΗ ΕΥΡΥΚΛΕΙΑ του Δημητρίου

2 . ΒΛΑΧΟΥ ΣΩΤΗΡΙΑ του Ιωάννη

3 . ΖΑΜΠΙΔΗΣ ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ του Χαραλάμπους

4 . ΜΑΝΩΛΑΣ ΑΡΙΣΤΟΤΕΛΗΣ του Γρηγορίου

5 . ΧΑΣΑΠΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ του Δημητρίου

 

Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών

Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" - Κινήσεις

Πολιτών)

1 . ΒΛΑΧΟΠΟΥΛΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Αστερίου

2 . ΕΥΤΑΤΟΓΛΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ του Νικολάου

3 . ΖΕΠΠΟΥ ΜΑΡΘΑ του Ιωάννη

4 . ΚΑΝΕΛΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Δημητρίου

5 . ΠΑΝΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ του Νικολάου

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΖΑΧΑΡΙΑΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γερασίμου

2 . ΛΥΡΤΖΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Νικολάου

3 . ΜΩΥΣΙΑΔΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Δημητρίου

4 . ΠΑΝΤΕΛΗΣ ΛΑΖΑΡΟΣ του Αστερίου

5 . ΧΡΙΣΤΙΑΝΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Νικολάου

 

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1 . ΑΛΕΞΙΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Αθανασίου

2 . ΣΑΚΟΛΕΒΑ ΜΑΡΙΑ του Σωτηρίου

3 . ΤΣΑΟΥΡΕΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στυλιανού

 

 

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΩΝ ΔΙΕΘΝΙΣΤΩΝ ΕΛΛΑΔΑΣ (Ο.Κ.Δ.Ε.)

1 . ΑΝΤΩΝΙΟΥ ΣΤΕΡΓΙΑΝΗ του Μιχαήλ

 

 

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την

ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής

Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

1 . ΒΛΑΧΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

2 . ΖΑΦΕΙΡΟΥΛΗ ΒΡΕΤΟΥ ΦΑΝΗ του Βασιλείου

3 . ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΣ ΦΡΑΓΚΙΣΚΟΣ του Γεωργίου

 

 

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

1 . ΑΛΕΥΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Γεωργίου

2 . ΚΑΜΠΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ του Χρήστου

3 . ΜΟΥΣΤΑΚΑ ΜΑΡΙΑ του Παναγιώτη

4 . ΣΑΡΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΑΛΚΗΣ του Χρήστου

5 . ΧΑΡΙΤΟΥ ΜΑΡΓΑΡΙΤΑ του Αποστόλου

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

1 . ΒΟΥΖΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Δημητρίου

2 . ΕΛΙΟΔΩΡΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Στυλιανού

3 . ΜΠΑΒΕΛΗ ΘΕΟΔΩΡΑ του Ζαρίφη

4 . ΟΙΚΟΝΟΜΟΥ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ του Νικολάου

5 . ΠΙΤΟΥΛΑΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ του Ιωάννη

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (μαρξιστικό-λενινιστικό)

1 . ΓΕΩΡΓΟΥΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

 

ΜΑΡΞΙΣΤΙΚΟ – ΛΕΝΙΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΜΑΝΔΕΛΕΝΑΚΗ ΖΩΗ του Ηλία

 

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα

πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

1 . ΜΑΥΡΟΥΔΗΣ ΛΑΜΠΡΟΣ του Αναστασίου

2 . ΣΙΔΗΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΥΡΙΑΚΟΥΛΑ του Κωνσταντίνου

3 . ΤΣΟΜΑΚΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Χρήστου

 

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1 . ΑΜΑΝΑΤΙΔΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Θεοφίλου

2 . ΓΡΑΣΣΟΥ ΚΑΛΙΡΡΟΗ του Γεωργίου

3 . ΔΕΡΓΙΑΔΕ-ΚΑΝΤΑΡΑ ΜΑΡΙΑ του Λεωνίδα

4 . ΠΑΣΧΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Αντωνίου

 

 

ΜέΡΑ25

1 . ΜΠΑΡΜΠΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Γεωργίου

2 . ΣΟΦΤΣΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

3 . ΧΟΥΧΟΥΤΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ του Αθανασίου

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

1 . ΒΑΓΓΛΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ (ΣΤΕΡΓΙΟΣ) του Αγγέλου

2 . ΚΛΗΜΑΤΣΙΔΑ ΣΩΣΑΝΝΑ του Αστερίου

3 . ΣΑΚΕΛΛΑΡΗΣ ΣΩΤΗΡΙΟΣ του Βασιλείου

 

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

1 . ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ ΓΕΡΑΚΙΝΑ του Χριστοδούλου

2 . ΚΥΠΡΑΙΟΥ ΕΛΕΝΗ του Βασιλείου

3 . ΤΡΕΝΤΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Πέτρου

 

 

 

Οι κατωτέρω συνδυασμοί υποψηφίων  της Επικρατείας

 

ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ ΡΙΖΟΣΠΑΣΤΙΚΗΣ ΑΡΙΣΤΕΡΑΣ

1 . ΒΑΣΙΛΙΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (ΒΑΣΙΛΗΣ) του Νικολάου

2 . ΑΧΤΣΙΟΓΛΟΥ ΕΥΤΥΧΙΑ του Θεμιστοκλή

3 . ΣΚΟΥΡΛΕΤΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Βασιλείου

4 . ΦΛΑΜΠΟΥΡΑΡΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Γερασίμου

5 . ΑΝΔΡΙΚΟΠΟΥΛΟΥ - ΣΑΚΟΡΑΦΑ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ του Αναστασίου

6. ΠΑΝΑΓΙΩΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝ - ΠΑΝ) του Δημητρίου

7 . ΜΟΣΚΩΦ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Ηρακλή

8 . ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ (ΝΑΣΟΣ) του Κωνσταντίνου

9 . ΛΑΖΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ (ΓΙΩΤΑ) του Δημητρίου

10 . ΚΑΛΔΑΡΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ (ΚΩΣΤΑΣ) του Απόστολου

11. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΣ του Κωνσταντίνου

12. ΓΑΛΑΝΑΚΗ - ΚΟΥΒΕΛΑ ΡΕΑ του Εμμανουήλ

 

ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ (ΝΔ)

1 . ΠΙΚΡΑΜΜΕΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του ΄Οθωνος

2 . ΓΙΑΝΝΑΚΟΥ ΜΑΡΙΟΡΗ (ΜΑΡΙΕΤΤΑ) του Παναγιώτη

3 . ΓΕΡΑΠΕΤΡΙΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

4 . ΘΕΟΔΩΡΙΚΑΚΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Δημητρίου

5 . ΤΑΡΑΝΤΙΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ του Δημητρίου

6 . ΣΚΥΛΑΚΑΚΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Στεφάνου

7 . ΓΚΑΓΚΑ ΑΣΗΜΙΝΑ (ΜΙΝΑ) του Χρήστου

8 . ΜΠΟΤΣΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ του Ευαγγέλου

9 . ΜΑΡΙΟΛΗΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ του Δημητρίου

10 . ΛΟΪΖΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ (ΒΙΚΥ) του Αναστασίου

11 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ (ΜΑΙΡΗ) του Δημητρίου

12 . ΜΑΡΚΟΥΛΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

 

 

ΛΑΪΚΟΣ ΣΥΝΔΕΣΜΟΣ - ΧΡΥΣΗ ΑΥΓΗ

1 . ΓΕΡΟΝΤΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του

Ροβέρτου - Τιμόθεου - Χριστόφορου

2 . ΜΠΑΡΤΖΩΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

3 . ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Αντύπα

4 . ΧΡΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΠΟΛΥΚΡΑΤΗΣ του Νικολάου

5 . ΜΠΟΥΤΣΙΝΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Κωνσταντίνου

6 . ΚΡΥΣΤΑΛΙΔΟΥ ΚΟΚΟΝΙΩ του Αποστόλου

7 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ του Αντωνίου

8 . ΚΑΛΛΙΑΜΠΑΚΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Αθανασίου

9 . ΑΣΛΑΝΙΔΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ - ΕΥΡΥΔΙΚΗ του Μαυρουδή

10 . ΑΝΔΡΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΒΕΤΑ) του Ιωάννη

11 . ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΟΥΔΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Βασιλείου

12 . ΠΑΠΑΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ του Στυλιανού

 

 

Κίνημα Αλλαγής (Πανελλήνιο Σοσιαλιστικό Κίνημα - Κίνημα Δημοκρατών

Σοσιαλιστών - Ανανεωτική Αριστερά - Προοδευτικό Κέντρο - "ΕΔΕΜ" - Κινήσεις

Πολιτών)

1 . ΚΑΜΙΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Βασιλείου

2 . ΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ του Λουκά

3 . ΧΡΗΣΤΙΔΗΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου

4 . ΜΠΟΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Βασιλείου

5 . ΑΡΑΠΟΓΛΟΥ ΧΡΥΣΗ του Ανέστη

6 . ΜΠΑΤΖΕΛΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ του Γεωργίου

7 . ΓΛΥΝΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Στυλιανού

8 . ΑΛΕΒΙΖΟΥ ΑΝΔΡΙΑΝΑ του Γεωργίου

9 . ΣΤΕΦΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΦΡΟΣΥΝΗ (ΕΦΗ) του Κωνσταντίνου

10 . ΚΑΛΛΙΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ του Περικλή

11 . ΓΕΡΟΥΛΑΝΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Μαρίνου

12 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΑΚΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ του Ανέστη

 

ΚΟΜΜΟΥΝΙΣΤΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ

1 . ΠΑΠΑΡΗΓΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ του Νικολάου

2 . ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) του Σπυρίδωνα

3 . ΡΟΪΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Δημητρίου

4 . ΡΙΤΣΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ (ΕΡΗ) του Ιωάννη

5 . ΠΟΜΑΣΚΙ ΓΚΕΟΡΓΚΙ του Νίνο

6 . ΤΑΣΣΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ του Τάσσου

7 . ΠΑΠΑΣΩΤΗΡΙΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Σωτηρίου

8 . ΔΑΓΚΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ (ΒΙΒΗ) του Αθανασίου

9 . ΜΑΥΡΟΚΕΦΑΛΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Βασιλείου

10 . ΡΕΤΖΙΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Χρήστου

11 . ΡΑΖΟΥ ΛΟΥΙΖΑ του Σπυρογιάννη

12 . ΜΙΚΡΟΥΤΣΙΚΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Στέργιου

 

ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

1 . ΚΑΤΣΙΦΑ ΕΡΜΙΟΝΗ του Ιωάννη

2 . ΑΚΡΙΒΟΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ του Κωνσταντίνου

3 . ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΜΙΧΑΗΛ του Ιωάννη

4 . ΑΛΜΠΑΚΡΙ ΑΝΟΥΑΡ του Μουζαφάρ

5 . ΛΑΣΠΙΤΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ του Αποστόλου

6 . ΑΘΑΝΑΣΟΓΛΟΥ ΜΙΧΑΗΛ του Αθανασίου

7 . ΑΝΝΙΣΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ - ΧΡΗΣΤΟΣ του Σπυρίδωνος

8 . ΚΑΡΑΜΗΤΡΟΥ ΑΘΗΝΑ του Αθανασίου

9 . ΙΩΑΝΝΙΔΗ ΘΩΜΑΪΔΑ του Χρήστου

10 . ΓΑΛΑΚΤΟΠΟΥΛΟΣ ΠΕΤΡΟΣ του Ιωάννη

 

ΑΝΤ.ΑΡ.ΣΥ.Α. – ΑΝΤΙΚΑΠΙΤΑΛΙΣΤΙΚΗ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ για την

ΑΝΑΤΡΟΠΗ – Μέτωπο της αντικαπιταλιστικής, επαναστατικής, κομμουνιστικής

Αριστεράς και της ριζοσπαστικής Οικολογίας

1 . ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΠΑΥΛΟΣ του Δημητρίου

2 . ΒΑΦΕΙΑΔΟΥ ΕΛΕΝΗ του Χρήστου

3 . ΓΑΝΙΑΡΗ ΚΑΛΛΙΟΠΗ του Κωνσταντίνου

4 . ΓΚΑΡΓΚΑΝΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΠΑΝΟΣ) του Χρίστου

5 . ΚΑΤΣΙΑΜΠΟΥΡΑ ΑΣΠΑΣΙΑ (ΣΟΥΛΑ) του Νικολάου

6 . ΚΟΝΤΟΜΑΡΗΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ευτυχίου

7 . ΜΑΡΚΕΤΟΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Αλεξάνδρου

8 . ΜΠΑΛΙ ΜΝΤ ΤΖΑΚΙΡ ΧΟΣΣΑΪΝ του Λουτφάρ Ραχμάν

9 . ΠΑΠΑΔΑΚΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Αλεξάνδρου

10 . ΣΤΥΛΛΟΥ ΜΑΡΙΑ - ΕΡΣΗ του Σπυρίδωνος

11 . ΧΑΓΙΟΣ ΑΓΓΕΛΟΣ του Φωτίου

12 . ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΟΠΗ (ΠΟΠΗ) του Γεωργίου

 

ΕΛΛΗΝΩΝ ΣΥΝΕΛΕΥΣΙΣ

1 . ΧΡΥΣΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΙΣΤΕΑ του Παναγιώτη

2 . ΜΠΑΜΠΑΝΗΣ ΦΩΤΙΟΣ του Θεοδώρου

3 . ΣΙΜΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Παναγιώτη

4 . ΜΟΜΤΣΟΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Αντωνίου

 

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ – ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

1 . ΒΙΛΙΑΡΔΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ του Διονυσίου

2 . ΕΜΜΑΝΟΥΗΛΙΔΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ του Ιωάννη

3 . ΒΡΟΥΣΓΟΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Γεωργίου

4 . ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Αθανασίου

5 . ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΗΣΑΪΑΣ του Ιωάννη

6 . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΚΟΡΑΛΙΑ του Χρήστου

7 . ΠΕΤΡΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Χρήστου

8. ΠΛΕΥΡΙΤΗ ΓΕΩΡΓΙΑ του Ιωάννη

9. ΤΖΙΤΖΙΡΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Μάριου

10. ΜΠΑΝΑΚΑ ΓΕΩΡΓΙΑ του Κωνσταντίνου

11. ΜΠΟΛΑΡΗ ΠΑΓΩΝΑ του Παναγιώτη

12.ΠΑΠΑΓΑΡΥΦΑΛΛΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Λαζάρου

 

Ε.ΠΑ.Μ – Α.Κ.Κ.ΕΛ συνασπισμός κομμάτων στον οποίο συμμετέχουν τα

πολιτικά κόμματα: ΕΝΙΑΙΟ ΠΑΛΛΑΪΚΟ ΜΕΤΩΠΟ (Ε.ΠΑ.Μ) και ΑΓΡΟΤΙΚΟ

ΚΤΗΝΟΤΡΟΦΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΑΔΑΣ (Α.Κ.Κ.ΕΛ)

1 . ΚΡΗΤΙΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ του Σπυρίδωνος

2 . ΚΟΚΟΛΟΓΙΑΝΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ του Φανουρίου

3 . ΣΤΑΛΙΑΣ ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Παναγιώτη

4 . ΣΤΡΑΤΗΓΑΚΗ ΕΥΓΕΝΙΑ του Πέτρου

5 . ΛΙΑΡΟΥΤΣΟΥ ΣΟΦΙΑ του Αντωνίου

 

ΛΑΪΚΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

1 . ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΓΕΣΘΗΜΑΝΗ (ΜΑΝΙΑ) του Θεόδωρου

2 . ΚΑΛΥΒΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ (ΑΛΕΚΟΣ) του Βασιλείου

3 . ΜΠΟΛΑΡΗ ΜΑΡΙΑ του Βασιλείου

4 . ΗΣΥΧΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ - ΗΡΑΚΛΗΣ του Νικολάου

5 . ΣΠΑΝΟΥ ΔΕΣΠΟΙΝΑ του Κωνσταντίνου

6 . ΤΑΤΣΗΣ ΠΕΤΡΟΣ του Χρήστου

7 . ΜΠΕΚΑΤΩΡΟΥ ΑΡΓΥΡΩ του Παναγιώτη

8 . ΚΑΒΒΑΔΙΑΣ ΑΝΤΩΝΗΣ του Έκτορα

9 . ΚΑΙΚΑ ΜΑΡΙΑ - ΧΡΙΣΤΙΝΑ (ΜΑΡΤΙΝΑ) του Γεωργίου

10 . ΤΟΛΙΟΣ ΑΡΗΣ του Ιωάννη

11 . ΚΑΡΑΒΑΣΙΛΗ ΙΩΑΝΝΑ του Νικολάου

12 . ΛΑΦΑΖΑΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ του Γεωργίου

 

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΕΠΙΚΡΑΤΕΙΑΣ

ΜέΡΑ25

1 . ΡΗΓΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΛΛΙΟΠΗ (ΠΕΠΗ) του Στυλιανού

2 . ΛΥΜΠΕΡΑΤΟΣ ΓΕΡΑΣΙΜΟΣ του Κοσμά

3 . ΒΕΝΕΤΣΑΝΟΥ ΕΙΡΗΝΗ (ΝΕΝΑ) του Νικολάου

4 . ΜΑΝΙΩΤΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ του Νικολάου

5 . ΑΛΕΞΑΚΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ του Νικολάου

6 . ΜΙΧΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (ΤΑΚΗΣ) του Νικολάου

7 . ΚΟΛΟΤΟΥΡΟΥ ΣΟΦΙΑ του Κωνσταντίνου

8 . ΜΠΙΣΤΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ - ΣΠΥΡΙΔΩΝ του Ανδρέα

9 . ΒΕΛΟΝΑΚΗ ΜΑΡΙΑ του Αθανασίου

10 . ΠΑΠΑΣΤΕΡΓΙΑΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Ιωάννη

11 . ΛΙΝΑΡΔΑΤΟΥ ΟΛΥΜΠΙΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ (ΛΙΛΑ) του Διονυσίου

12 . ΞΥΛΟΥΡΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ (ΨΑΡΑΝΤΩΝΗΣ) του Γεωργίου

 

ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΞΑΝΑ – ΘΑΝΟΣ ΤΖΗΜΕΡΟΣ

1 . ΑΠΕΡΓΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ του Εμμανουήλ

2 . ΤΣΑΚΙΡΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ του Στέργου

3 . ΜΠΕΖΙΡΤΖΟΓΛΟΥ ΧΡΗΣΤΟΣ του Βενιζέλου - Ελευθερίου

 

 

ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ – ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

1 . ΚΑΖΑΜΙΑΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ του Στεφάνου

2 . ΔΟΓΑΝΗ ΧΑΡΙΤΙΝΗ του Ιωάννη

3 . ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ του Γεωργίου

4 . ΠΑΤΣΙΑΝΤΑ ΕΥΓΕΝΙΑ - ΕΛΕΝΗ (ΕΝΗ) του Μαργαρίτη

5 . ΡΟΓΚΑΝ ΧΡΙΣΤΙΝΑ του Αδέλκη

6 . ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΓΙΑΝΝΗΣ) του Νικολάου

 

Για τους Δήμους που αποτελούν ενιαία  εκλογική περιφέρεια και έχουν δημοτικές και τοπικές κοινότητες:

Η ψηφοφορία θα διενεργηθεί την 7η Ιουλίου ημέρα Κυριακή και θα αρχίσει την 07:00 ώρα και θα λήξει την 19:00 ώρα στα κατωτέρω εκλογικά τμήματα που έχουν οριστεί με την υπ' αριθ.: 392634(1688)/20-06-2019 Προκήρυξη του Αντιπεριφερειάρχη Χαλκιδικής 

 

 

                                                   

 

Εκλογικό Τμήμα

ΝΟΜΟΣ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗΣ

ΕΚΛΟΓΙΚΟ ΤΜΗΜΑ

 

ΔΗΜΟΣ

ΕΝΟΤΗΤΑ

ΕΔΡΑ

ΚΑΤΑΣΤΗΜΑ ΨΗΦΟΦΟΡΙΑΣ

 

197

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

Δημοτικό Σχολείο 1η Αριστερά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ ΑΣΤΕΡΙΟΣ Εως : ΓΩΣΣΕΝΣ ΛΥΔΙΑ

 

 

198

 

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

          ΝΙΚΗΤΗ

Δημοτικό Σχολείο 2η Αριστερά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΔΑΓΓΙΛΑ ΜΑΡΙΑ Εως : ΚΑΡΥΠΙΔΟΥ ΕΛΠΙΔΑ

 

 

 

 

199

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

Δημοτικό Σχολείο 3η Αριστερά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΚΑΣΑΜΑΝΩΛΗ ΤΡΙΓΩΝΑ Εως : ΜΑΛΛΙΝΗ ΦΩΤΕΙΝΗ

 

200

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

Δημοτικό Σχολείο 4η Δεξία Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΜΑΝΕΛΙΔΟΥ ΝΑΙΡΑ Εως : ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ

 

201

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

Δημοτικό Σχολείο 5η Δεξία Αίθουσα, ισόγειο ( εκδηλώσεων )

Από : ΠΑΠΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ Εως : ΣΟΥΒΑΤΖΗΣ ΕΥΣΤΡΑΤΙΟΣ

 

202

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΙΚΗΤΗ

Δημοτικό Σχολείο 1η Αριστερά Αίθουσα, όροφος

 Από : ΣΟΥΛΤΑΝΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Εως : ΨΗΛΟΓΙΩΡΓΗ ΜΑΡΙΑΝΝΑ

 

203

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Δημοτικό Σχολείο 1ο Κτήριο/1η Αίθουσα ισόγειο

Από : ΑΓΓΕΛΑΡΑ ΑΝΝΑ Εως : ΔΑΝΙΗΛ ΦΙΛΩΤΑΣ

 

204

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Δημοτικό Σχολείο 1ο Κτήριο/1η Αίθουσα ημιώροφος

Από : ΔΕΛΗΓΙΑΝΝΗΣ ΑΝΕΣΤΗΣ Εως : ΚΟΤΙΔΗΣ ΘΩΜΑΣ

 

205

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Δημοτικό Σχολείο 1ο Κτήριο/1η Αίθουσα ημιυπόγειο

 Α) Από : ΚΟΥΒΑΡΑΣ ΔΙΟΝΥΣΙΟΣ Εως : ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ β) όλοι οι Ειδικοί Εκλογείς του ΑΤ Σιθωνίας.

 

206

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Δημοτικό Σχολείο 2ο Κτήριο/1η Αίθουσα ισόγειο

 Από : ΠΑΠΑΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΑΓΓΕΛΟΣ Εως : ΣΜΑΓΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

207

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΑΓΙΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

Δημοτικό Σχολείο 2ο Κτήριο/1η Αίθουσα ημιώροφος

Από : ΣΟΛΑΚΗ ΜΑΡΙΑ Εως : ΨΙΟΥΡΗ ΕΛΕΝΗ

 

208

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ

Δημοτικό Σχολείο 1η Δεξιά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΑΓΟΡΑΣΤΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ Εως : ΚΟΥΤΣΙΟΥΚΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ

 

209

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΜΕΤΑΓΓΙΤΣΙΟΥ

Δημοτικό Σχολείο 4η Αριστερά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΚΡΗΚΗ ΑΝΝΑ Εως : ΨΑΡΟΓΙΑΝΝΗ ΑΝΘΟΥΛΑ

 

210

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΥ ΜΑΡΜΑΡΑ

Δημοτικό Σχολείο 1η Δεξιά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΑΒΡΑΜΙΩΤΗΣ ΑΝΤΩΝΙΟΣ Εως : ΚΑΛΑΠΑΝΙΔΑ ΘΕΟΔΟΣΙΑ

 

211

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΥ ΜΑΡΜΑΡΑ

Δημοτικό Σχολείο 2η Δεξιά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΚΑΛΔΗ ΑΛΚΜΗΝΗ Εως : ΛΕΥΘΕΡΙΩΤΟΥ ΚΥΡΙΑΚΗ

 

212

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΥ ΜΑΡΜΑΡΑ

Δημοτικό Σχολείο 3η Δεξιά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΛΗΜΝΙΩΤΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ Εως : ΝΙΚΟΥ ΧΑΡΙΚΛΕΙΑ

 

213

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΥ ΜΑΡΜΑΡΑ

Δημοτικό Σχολείο 4η Δεξιά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΝΟΣΤΗ ΧΑΡΙΤΩΜΕΝΗ Εως : ΣΑΜΑΡΑΣ ΠΕΤΡΑΚΗΣ

 

214

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΝΕΟΥ ΜΑΡΜΑΡΑ

Δημοτικό Σχολείο 1η Αριστερά Αίθουσα, ισόγειο Α) Από : ΣΑΡΑΚΑΤΣΑΝΟΣ ΑΝΑΡΓΥΡΟΣ Εως : ΩΡΑΙΟΠΟΥΛΟΥ ΑΣΣΑΝΩ β) Όλοι οι ειδικοί εκλογείς του Γ΄ΛΤ Ν.Μαρμαρά και του Πυροσβεστικού Κλιμακίου Ν.Μαρμαρά

 

215

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑΣ

Κτήριο Γυμνασίου/ 1η Δεξιά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΑΓΓΕΛΙΔΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Εως : ΓΡΑΜΜΕΝΟΥ ΜΕΡΣΙΝΗ

 

216

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑΣ

Κτήριο Γυμνασίου/ 2η Δεξιά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΔΑΛΑΒΙΤΣΟΣ ΒΛΑΣΗΣ Εως : ΚΑΡΤΑΣΗ ΑΜΑΛΙΑ

 

217

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑΣ

Κτήριο Γυμνασίου/ 3η Δεξιά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΚΑΣΚΑΛΙΔΟΥ ΕΥΡΩΠΗ Εως : ΜΑΧΑΙΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ

 

218

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑΣ

Κτήριο Γυμνασίου/ 1η Αίθουσα Κέντρο, ισόγειο

Από : ΜΕΛΙΣΣΗ ΑΓΟΡΙΤΣΑ Εως : ΠΑΝΤΕΛΙΑΔΗΣ ΙΩΑΚΕΙΜ

 

219

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑΣ

Κτήριο Γυμνασίου/ 1η Αίθουσα Αριστερά, ισόγειο

Από : ΠΑΠΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Εως : ΣΥΡΟΠΟΥΛΟΥ ΑΓΝΗ

 

220

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΥΚΙΑΣ

Κτήριο Γυμνασίου/ 2η Αίθουσα Αριστερά, ισόγειο

Από : ΤΑΚΑΚΗ ΜΑΛΑΜΑΤΗ Εως : ΨΩΜΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ

 

221

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΑΡΤΗΣ

Δημοτικό Σχολείο 1η Δεξία Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ Εως : ΚΩΤΣΙΟΥ ΜΑΛΤΕΣΣΑ

 

222

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΑΡΤΗΣ

Δημοτικό Σχολείο 2η Δεξιά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΛΑΖΑΡΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Εως : ΣΑΚΚΙΑΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ

 

223

ΣΙΘΩΝΙΑΣ

ΤΟΡΩΝΗΣ

ΣΑΡΤΗΣ

Δημοτικό Σχολείο 1η Αριστερά Αίθουσα, ισόγειο

Από : ΣΑΛΟΝΙΚΙΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Εως : ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΙΔΗΣ ΙΣΑΑΚ

 

 

 

 

 

 

Οι βουλευτικές έδρες της Εκλογικής Περιφέρειας Νομού Χαλκιδικής ανέρχονται σε τρείς (3).

 

 Το πρόγραμμα αυτό να τοιχοκολληθεί έξω από κάθε Κατάστημα ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη του δήμου ή της κοινότητας και των συνοικισμών αυτών.

 

 

    Ο ΔΗΜΑΡΧΟΣ

  ΤΖΙΤΖΙΟΣ ΤΡ. ΙΩΑΝΝΗΣ                                                                       

 

ΚΑΤΕΒΑΣΤΕ ΕΔΩ : Συνδυασμοί κομμάτων και συνασπισμοί κομμάτων

 :              


diavgeia_s.jpg
stratigikos_009.jpg
logo1.jpg----------------------commcenter.jpg
--------------------- youreurope_ban.jpg

logo_metanastes.png


 

 


 

 

dasos_2015_2.jpg

 

 

lyssa_banner.jpg